TARW476M010
detaildesc
TARW476M010
KYOCERA AVX
Product No:
TARW476M010
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm