TARW226K015
detaildesc
TARW226K015
KYOCERA AVX
Product No:
TARW226K015
Description:
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 15 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm