TARW156M025
detaildesc
TARW156M025
KYOCERA AVX
Product No:
TARW156M025
Description:
CAP TANT 15UF 20% 25V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm