TARS106K025
detaildesc
TARS106K025
KYOCERA AVX
Product No:
TARS106K025
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.339" L (4.30mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm