TARR685M006
detaildesc
TARR685M006
KYOCERA AVX
Product No:
TARR685M006
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 6.3V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 6.8 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm