TARR475M020
detaildesc
TARR475M020
KYOCERA AVX
Product No:
TARR475M020
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 20V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 4.7 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.5Ohm