TARQ105K020
detaildesc
TARQ105K020
KYOCERA AVX
Product No:
TARQ105K020
Description:
CAP TANT 1UF 10% 20V AXIAL
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 1 µF
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
ESR (Equivalent Series Resistance) 18Ohm