TARQ104M035
detaildesc
TARQ104M035
KYOCERA AVX
Product No:
TARQ104M035
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 35V AXIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TAR
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 0.1 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
ESR (Equivalent Series Resistance) 26Ohm