TAP686M020CRW
detaildesc
TAP686M020CRW
KYOCERA AVX
Product No:
TAP686M020CRW
Description:
CAP TANT 68UF 20% 20V RADIAL
Series TAP
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code N
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm