TAP474K035CRS
detaildesc
TAP474K035CRS
KYOCERA AVX
Product No:
TAP474K035CRS
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V RADIAL
Series TAP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 0.47 µF
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.180" Dia (4.57mm)
Height - Seated (Max) 0.330" (8.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 13Ohm @ 100kHz