TAP337K006CRW
detaildesc
TAP337K006CRW
KYOCERA AVX
Product No:
TAP337K006CRW
Description:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V RADIAL
Series TAP
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 330 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm @ 100kHz