TAP336M025SPA
detaildesc
TAP336M025SPA
KYOCERA AVX
Product No:
TAP336M025SPA
Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V RADIAL
Series TAP
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code J
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2Ohm