TAP336K010GSB
detaildesc
TAP336K010GSB
KYOCERA AVX
Product No:
TAP336K010GSB
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V RADIAL
Series TAP
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm