TAP334K035HSB
detaildesc
TAP334K035HSB
KYOCERA AVX
Product No:
TAP334K035HSB
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL
Series TAP
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 0.33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm