TAP226M020GSB
detaildesc
TAP226M020GSB
KYOCERA AVX
Product No:
TAP226M020GSB
Description:
CAP TANT 22UF 20% 20V RADIAL
Series TAP
Package Bulk
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Failure Rate -
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm