TAJY686K010TNJV
detaildesc
TAJY686K010TNJV
KYOCERA AVX
Product No:
TAJY686K010TNJV
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 68 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz