TAJY226K025SNJV
detaildesc
TAJY226K025SNJV
KYOCERA AVX
Product No:
TAJY226K025SNJV
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Y
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm @ 100kHz