TAJX337K004RNJ
detaildesc
TAJX337K004RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJX337K004RNJ
Description:
CAP TANT 330UF 10% 4V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 330 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm