TAJW227M002RNJ
detaildesc
TAJW227M002RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJW227M002RNJ
Description:
CAP TANT 220UF 20% 2.5V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 220 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 2.5 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm