TAJW225K050RNJ
detaildesc
TAJW225K050RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJW225K050RNJ
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V 2312
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 2.2 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm @ 100kHz