TAJW157M010RNJ
detaildesc
TAJW157M010RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJW157M010RNJ
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 150 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C