TAJV477M006RNJ
detaildesc
TAJV477M006RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJV477M006RNJ
Description:
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2924
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 470 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm