TAJV107K020RNJ
detaildesc
TAJV107K020RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJV107K020RNJ
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V 2924
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 100 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2924 (7361 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm