TAJT685K010RNJ
detaildesc
TAJT685K010RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJT685K010RNJ
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1411
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 6.8 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm