TAJT155M025RNJ
detaildesc
TAJT155M025RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJT155M025RNJ
Description:
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 1411
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 1.5 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code T
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm