TAJS475K016A
detaildesc
TAJS475K016A
KYOCERA AVX
Product No:
TAJS475K016A
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 4.7 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.5Ohm