TAJS154K035RNJ
detaildesc
TAJS154K035RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJS154K035RNJ
Description:
CAP TANT 0.15UF 10% 35V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 0.15 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
ESR (Equivalent Series Resistance) 21Ohm