TAJR335M006RNJ
detaildesc
TAJR335M006RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJR335M006RNJ
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 6.3V 0805
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 3.3 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm