TAJR334M020RNJ
detaildesc
TAJR334M020RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJR334M020RNJ
Description:
CAP TANT 0.33UF 20% 20V 0805
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 0.33 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 25Ohm