TAJP336M002RNJ
detaildesc
TAJP336M002RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJP336M002RNJ
Description:
CAP TANT 33UF 20% 2.5V 0805
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 33 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 2.5 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm