TAJP106K010A
detaildesc
TAJP106K010A
KYOCERA AVX
Product No:
TAJP106K010A
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 0805
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm