TAJK226K004RNJ
detaildesc
TAJK226K004RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJK226K004RNJ
Description:
CAP TANT 22UF 10% 4V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 22 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 4 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm