TAJH476K010RNJ
detaildesc
TAJH476K010RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJH476K010RNJ
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V 1411
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 47 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C