TAJE687M002RNJ
detaildesc
TAJE687M002RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJE687M002RNJ
Description:
CAP TANT 680UF 20% 2.5V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 680 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 2.5 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm