TAJE476M035HNJ
detaildesc
TAJE476M035HNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJE476M035HNJ
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V 2917
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm