TAJD475K050TNJV
detaildesc
TAJD475K050TNJV
KYOCERA AVX
Product No:
TAJD475K050TNJV
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 4.7 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm @ 100kHz