TAJD336K020TNJV
detaildesc
TAJD336K020TNJV
KYOCERA AVX
Product No:
TAJD336K020TNJV
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TAJ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 100kHz