TAJD108M002RNJ
detaildesc
TAJD108M002RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJD108M002RNJ
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 2.5V 2917
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 1000 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 2.5 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm