TAJC226M010SNJ
detaildesc
TAJC226M010SNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJC226M010SNJ
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C