TAJC225K035H
detaildesc
TAJC225K035H
KYOCERA AVX
Product No:
TAJC225K035H
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2312
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TAJ
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 2.2 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm