TAJC156M020HNJ
detaildesc
TAJC156M020HNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJC156M020HNJ
Description:
CAP TANT 15UF 20% 20V 2312
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 20 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm @ 100kHz