TAJC156M016SNJ
detaildesc
TAJC156M016SNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJC156M016SNJ
Description:
CAP TANT 15UF 20% 16V 2312
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 16 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm