TAJC106K025KNJ
detaildesc
TAJC106K025KNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJC106K025KNJ
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8Ohm @ 100kHz