TAJB335M035YNJ
detaildesc
TAJB335M035YNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJB335M035YNJ
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1411
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 3.3 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.5Ohm