TAJA334M035SNJ
detaildesc
TAJA334M035SNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJA334M035SNJ
Description:
CAP TANT 0.33UF 20% 35V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 0.33 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm