TAJA225K010YNJ
detaildesc
TAJA225K010YNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJA225K010YNJ
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 2.2 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 7Ohm @ 100kHz