TAJA107K002RNJ
detaildesc
TAJA107K002RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJA107K002RNJ
Description:
CAP TANT 100UF 10% 2.5V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 100 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 2.5 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4Ohm