TAJA105K050RNJ
detaildesc
TAJA105K050RNJ
KYOCERA AVX
Product No:
TAJA105K050RNJ
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V 1206
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 1 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C