TACR336K002R
detaildesc
TACR336K002R
KYOCERA AVX
Product No:
TACR336K002R
Description:
CAP TANT 33UF 10% 2V 0805
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Product Status Active
Voltage - Rated 2 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm