TACR335K010X
detaildesc
TACR335K010X
KYOCERA AVX
Product No:
TACR335K010X
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 0805
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Type Molded
Series TACmicrochip®, TAC
Package Tape & Reel (TR)
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 3.3 µF
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm